رمزینو: آموزش آسان ارزهای دیجیتال

رمـزینــو

اخبار و مقالات معتبر ارزهای دیجیتال

دیزنی متاورس خودش را می سازد

متاورس دیزنی
چاپک از مدیران دیزنی: «تلاش‌های ما تا به امروز صرفاً پیش‌آگهی برای زمانی است که می‌توانیم دنیای فیزیکی و دیجیتال را حتی نزدیک‌تر به هم متصل کنیم، و امکان داستان‌سرایی، بدون مرز در متاورس دیزنی خودمان را فراهم کنیم.»

آنچه در این مقاله می خوانید

متاورس چیست؟

دیزنی و میکی موس دوست داشتنی آماده ورود به متاورس هستند. اما آیا می دانید Metaverse چیست؟ متاورس به محیطی مجازی برگرفته از واقعیت مجازی اشاره دارد. در این جا، کاربران به کمک آواتارهای مخصوص خود، می توانند تجربیات دنیای فیزیکی را به شکلی دیگر در فضای مجازی تکرار کنند. شرکت های بزرگی از جمله فیس بوک و مایکروسافت در این راه قدم هایی را برداشته اند. یکی دیگر از شرکت های مشهور در جهان، یعنی دیزنی، به دنبال ورود به دنیای سرگرمی متاورس است.

متاورس دیزنی

باب چاپک، مدیرعامل والت دیزنی، اخیرا اعلام کرده است که این شرکت سرگرمی در حال آماده شدن برای جهش فناوری به دنیای واقعیت مجازی است که برای اولین بار توسط نویسندگان داستان های علمی تخیلی تصور شده بود. میکی موس آماده است تا وارد دنیای متاورس شود. متاورس این روزها یک مقصد محبوب است، از زمانی که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک اعلام کرد که آینده شرکتش به ایجاد یک محیط سه بعدی و قوی اختصاص خواهد داشت که در آن آواتارهای دیجیتالی کاربران در آن کار می کنند، می گذرند و سرگرمی های خود را دنبال می کنند.

در همین رابطه بخوانید: فورک ارز دیجیتال چیست؟

چه شرکت هایی روی متاورس کار می کنند؟

دیگر شرکت‌های بزرگ، از جمله بازی‌سازان Roblox Corp و Epic Games، و غول نرم‌افزاری Microsoft Corp، در حال کار بر روی متاورس های خود هستند. طرح دیزنی به طور قابل توجهی عاری از جزئیات است. چاپک روز چهارشنبه به سرمایه گذاران گفت که ورود به این مرز دیجیتال جدید با تاریخ طولانی نوآوری های تکنولوژیکی دیزنی مطابقت دارد، که قدمت آن به نزدیک به یک قرن به Steamboat Willie، اولین کارتون با صدای همگام سازی می رسد. چاپک در جریان اعلام درآمد سه ماهه چهارم دیزنی گفت: «تلاش‌های ما تا به امروز صرفاً پیش‌آگهی برای زمانی است که می‌توانیم دنیای فیزیکی و دیجیتال را حتی نزدیک‌تر به هم متصل کنیم، و امکان داستان‌سرایی، بدون مرز در متاورس دیزنی خودمان را فراهم کنیم»

دیزنی چطور متاورس خود را می سازد؟

چاپک در مصاحبه ای با CNBC گفت که آن را به عنوان یک توسعه دهنده سرویس پخش ویدیوی دیزنی + از طریق “بوم سه بعدی” که او برای انواع جدیدی از داستان گویی در نظر می گیرد، تصور می کند. تیلاک مندادی، معاون اجرایی سابق دیجیتال دیزنی، در سال 2020 در لینکدین درباره ایجاد یک متاورس پارک موضوعی نوشت، جایی که «دنیای فیزیکی و دیجیتالی» از طریق دستگاه‌های پوشیدنی، تلفن‌های هوشمند و نقاط دسترسی دیجیتال همگرا می‌شوند.

یک مقاله مفید دیگر بخوانید:تحلیل شیبا در بلند مدت

سابقه دیزنی در فعالیت های نوآورانه 

همه تلاش های دیجیتالی دیزنی پایان خوشی نداشته است. شبکه اجتماعی آنلاین کودکان آن، باشگاه پنگوئن، پس از 11 سال در سال 2017 بسته شد. ورود آن به بازی های اجتماعی، از طریق خرید 563.2 میلیون دلاری Playdom در سال 2010، منجر به کاهش قیمت شد. تلاش‌های این شرکت برای سرمایه‌گذاری بر محبوبیت گسترده ویدیوهای کوتاه یوتیوب از طریق خرید 500 میلیون دلاری استودیو میکر در سال 2014، منجر به جذب این عملیات در سایر بخش‌های شرکت شد.

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
رمزینو

رمزینو

مرجع آموزش های رایگان ارز دیجیتال و بلاک چین

بیشتر بخوانید