رمزینو: آموزش آسان ارزهای دیجیتال

رمـزینــو

اخبار و مقالات معتبر ارزهای دیجیتال

کاهش هزینه GAS اتریوم

آنچه در این مقاله می خوانید

هزینه‌های گس برای تراکنش‌های بلاک چین اتریوم به پایین‌ترین سطح از اوت رسیده است. اما، این هنوز هم ارزان نیست.

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده از Coin Metrics و به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط پلتفرم CryptoRank، میانگین متحرک هفت روزه تراکنش‌های اتریوم تا روز چهارشنبه بالغ بر 11.14 دلار بوده است که آن را در بین سطوح ثبت‌شده در اواسط سال گذشته قبل از افزایش چشمگیر به 55 دلار قرار می‌دهد. هزینه تراکنش ها در شبکه Ethereum از آگوست 2021 به این اندازه پایین نبوده است. قابل توجه است که هزینه گس پس از حدود 3 ماه ماندن در این محدوده افزایش یافت و کارشناسان این افزایش را به افزایش علاقه به اکوسیستم های NFT و DeFi نسبت می دهند. در زمان نگارش این مطلب، به نظر می رسد کمترین تراکم شبکه وجود دارد. داده‌های اتراسکن هزینه‌های گاز را حدود 30 گوئی (1.53 دلار) برای تأیید سرعت پایین تا 32 گوئی (1.64 دلار) برای تأیید سرعت بالا برآورد می‌کند.

داده های Ycharts همچنین نشان می دهد که میانگین قیمت گاز اتر (ETH) از ابتدای سال به سرعت در حال کاهش بوده است و از 218 Gwei در 10 ژانویه به 40.82 Gwei در روز چهارشنبه سقوط کرده است. در میان رشد پررونق توکن غیرقابل تعویض اتریوم (NFT) و بخش های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال 2021، این شبکه بارها به دلیل هزینه های گران قیمت گس مورد انتقاد قرار گرفته است. ازدحام کمتر و کارمزدهای کمتر به نظر می رسد با کاهش حدس و گمان یا علاقه به NFT و DeFi در ابتدای سال جاری نسبت به اواخر سال 2021 مرتبط باشد.

از نظر 30 روز گذشته، داده‌های DappRadar نشان می‌دهد که 9 بازار از 10 بازار برتر اتریوم با کاهش حجم معاملات مواجه بوده‌اند که LooksRare و OpenSea هر دو به ترتیب 78.27 درصد و 34.75 درصد کاهش داشته‌اند. از دیگر زیان های قابل توجه می توان به SuperRare و Rarible با 73.29% و 80.65% اشاره کرد. DeFi مبتنی بر اتریوم نیز در رنج است. هشت پروژه از 10 پروژه برتر با رنگ قرمز همه جانبه طی ماه گذشته از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) و قیمت نشانه دارایی بومی.

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
رمزینو

رمزینو

مرجع آموزش های رایگان ارز دیجیتال و بلاک چین

بیشتر بخوانید