رمزینو: آموزش آسان ارزهای دیجیتال

رمـزینــو

اخبار و مقالات معتبر ارزهای دیجیتال

درک متاورس از طریق مثال های واقعی

متاورس چیست؟
فناوری متاورس به کاربران کمک می کند تا در محیط دیجیتال زندگی کنند و با دوستان خود و سایر کاربران ارتباط برقرار کنند

آنچه در این مقاله می خوانید

آشنایی با متاورس با مثال های واقعی

امروزه، تجربه یک داستان علمی تخیلی در زندگی واقعی، چیزی دور از ذهن نیست. معرفی متاورس نیز اثباتی بر این مدعا است. نیل استفنسون، نویسنده رمان علمی تخیلی سال 1992، به نام تصادف برفی، احتمالاً در هنگام نوشتن این رمان، چشم اندازی از آینده داشته است. او اولین کسی بود که اصطلاح Metaverse را به کار برد که اکنون به کانون بحث ها در تمام حوزه های فناوری تبدیل شده است. در این مقاله از بلاگ رمزینو، به معرفی مثال های واقعی دنیای متاورسی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

متاورس به زبان ساده

به بیان ساده، متاورس یک محیط مجازی گسترده و متن باز است که کاربران می توانند به آواتارهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. این فناوری به کاربران کمک می کند تا در محیط دیجیتال زندگی کنند و با دوستان خود و سایر کاربران ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، کاربران همچنین می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را ایجاد نموده و یا خرید و فروش کنند. یا به صورت مجازی به گشت و گذار در محیط های مختلف بپردازند. از دیدگاه کلی، این فناوری امکانات بی پایانی را به ارمغان می آورد که تنها توسط تخیل کاربران محدود شده است. شما می توانید آن را به عنوان یک دنیای مجازی در نظر بگیرید که به عنوان یک بسط یا یک نسخه پیشرفته از دنیای واقعی عمل می کند.

متاورس چیست
آشنایی با متاورس

آیا در زمان حال، می توان از متاورس استفاده کرد؟

متاورس به خاطر رشد فناوری‌های بسیاری مانند VR و AR در کنار پشتیبانی از اقتصاد دیجیتال کاملاً کاربردی به نظر می رسد. با کمک دارایی های دیجیتال، ارزهای رمزنگاری شده و NFT ها، متاورس یک اقتصاد سازنده پررونق ارائه می کند که خلق ارزش را برای همه شرکت کنندگان تضمین می کند. بنابراین، شما می توانید متوجه شوید که چگونه این تکنولوژی واقعاً می تواند تبدیل به تکرار بعدی اینترنت شود که ما امروز می شناسیم. بنابراین، فراجهان چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟ شما می توانید پاسخ را تنها با تأمل در نمونه های محبوب برنامه های Metaverse در دنیای واقعی بیابید.

یک مقاله مفید دیگر بخوانید: آینده ارز شیبا

نمونه های متاورس در دنیای واقعی

امروزه، متاورس مفهومی است که به انتقال اینترنت به نسل بعدی (فضاهای مجازی سه بعدی و همه جانبه) دامن می زند. بنابراین، علاقه به نمونه‌های متاورسی برتر در زمان حال، یک ترند رو به رشد است. نمونه‌های آن در دنیای واقعی می‌توانند بینش بهتری در مورد اینکه چگونه این فناوری می‌تواند ارزش آفرین باشد، به شما بدهد. بحث زیر به شما کمک می‌کند تا در مورد برخی از بهترین نمونه‌های آن بیشتر بدانید و روش‌ کار و مسیر آینده آن ها را بهتر درک کنید. مفهوم اساسی یک Metaverse در کنار امکانات متعدد مرتبط با آن غیرقابل باور است. بسیاری از مردم به دنبال آن هستند که به صورت عینی و قابل درک، به درک این فناوری و نمونه های آن بپردازند. در ادامه در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد:

1-Ready Player One

بارزترین مثال Metaverse، البته نه در دنیای واقعی، در Ready Player One مشهود است. این یک رمان علمی تخیلی از ارنست کلاین است که نمایش تقریباً دقیقی از آنچه که متاورس به نظر می رسد ارائه می دهد. این رمان که در سال 2011 منتشر شد، به یک فضای دیستوپیایی در سال 2045 روی زمین می پردازد. نقطه برجسته رمان، OASIS، یک بازی شبیه‌سازی آنلاین چندنفره انبوه را ارائه می‌کند که در آن افراد می‌توانند از دنیای واقعی فرار کنند. همه بازیکنان OASIS می‌توانند با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشند و بازی کنند یا محصولات جدید را خریداری کنند. بازیکنان همچنین می توانند از مکان های مختلف در OASIS بازدید کنند و واقعیت در فضای مجازی کاملاً به تخیل افراد بستگی دارد.

ویژگی ها

کاربران می توانند از امتیاز دسترسی به فیس بوک Horizon از طریق هدست های Oculus و کاوش در دنیای دیجیتال بسیار گسترده ای برخوردار باشند. فیس‌بوک هورایزن به احتمال زیاد قابلیت‌های برجسته OASIS را از Ready Player One تقلید می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد با بازیکنان دیگر بازی کنند و تعامل داشته باشند. علاوه بر این، کاربران فیس‌بوک Horizon می‌توانند دارایی‌ها و مصنوعات را درست مانند شخصیت‌های مختلف در Ready Player One ایجاد کنند.

شاید برای شما جالب باشد: استیکینگ ترون در تراست ولت

2. کنسرت های فورتنایت

شما می توانید بازیکنان قابل توجه زیادی را در فضای متاورس از صنعت بازی بیابید. با این حال، Fortnite رویکرد متفاوتی برای استفاده از آن ارائه می دهد. Fortnite به عنوان یک بازی چندنفره آنلاین شروع شد و به یک محیط مجازی غنی با طیف گسترده ای از تجربیات متنوع تبدیل شد.

Fortnite
کنسرت در فورتنایت

شما به راحتی می توانید تجربه های بهبود یافته بازی در آن را با توانایی بازیکنان برای ایجاد دنیای فردی خود شناسایی کنید. علاوه بر این، فورتنایت یکی از بهترین نمونه‌های متاورسی در بخش بازی است. قابلیت crossplay در آن، امکان دسترسی به بازی را در پلتفرم های مختلف مانند رایانه های شخصی، تلفن های همراه، ایکس باکس یا پلی استیشن فراهم می کند.

Fortnite به عنوان یک مقصد مجازی برای کاربران برای معاشرت با یکدیگر و شرکت در کنسرت های مجازی تکامل یافته است.

جالب اینجاست که بسیاری از هنرمندان محبوب مانند Marshmello، Ariana Grande و Travis Scott در کنسرت های Fortnite اجرا کرده اند. علاوه بر آن، توسعه دهندگان بازی Epic Games نیز به طور فعال سری Soundwave را با موسیقی از هنرمندان سراسر جهان تبلیغ می کنند.

3. صنعت بازی

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید تأثیر متاورس بر بخش بازی را نادیده بگیرید کنید. در واقع، شما می توانید بسیاری از نمونه های برتر این تکنولوژی را در بخش Gaming بیابید.

Second Life

بازی سکند لایف یکی از نمونه‌ بازی های متاورسی است که در قالب یک دنیای آنلاین عمل می کند. کاربران می‌توانند با آواتارهای دیجیتال در Second Life شرکت کنند و محیط‌های مجازی را در کنار تعامل با سایر کاربران کشف کنند. علاوه بر این، Second Life همچنین با استفاده از رمزارز بومی، Linden Dollar، تسهیلاتی را برای تجارت دارایی ها و خدمات بر روی پلتفرم ارائه می دهد. اگر دقت کنید، Second Life احتمالاً یکی از دقیق‌ترین نمونه‌های بلاک چینی این فناوری است که پتانسیل آن  را نشان می‌دهد.

SandBox

یکی دیگر از رقبای برتر در میان نمونه های متاورس دنیای واقعی در بازی و شبکه های اجتماعی Sandbox است. متاورس سندباکس در واقع یک بستر پیشرفته است که به کاربران اجازه می دهد در جهان های مجازی کاوش و بازی کنند. همچنین به بازیکنان اجازه می دهد تا دنیای مجازی خود را ایجاد کنند.

sandbox metaverse
بازی متاورسی سندباکس

Sandbox به کاربران اجازه می دهد تا در کنار سرمایه گذاری، از امکان کسب درآمد از تجربیات درون بازی خود، در پلتفرم فعال باشند. کاربران می‌توانند قطعه‌های زمین مجازی و سایر دارایی‌های دیجیتال را با NFT در Sandbox خریداری و بفروشند. منحصر به فرد بودن و ویژگی های غیرقابل تعویض و تقسیم ناپذیری NFT ها، پایه و اساس مالکیت دیجیتالی واقعی دارایی های درون بازی را فراهم می کند.

در همین رابطه بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال متاورسی

4. املاک مجازی

مثال Sandbox نه تنها پتانسیل متاورس را برای بازی، بلکه برای املاک مجازی نیز نشان می‌دهد. محیط های مجازی مانند سندباکس، خرید و فروش املاک و مستغلات مجازی را از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال امکان پذیر می کند. در حال حاضر، نمونه‌های این فناوری در املاک و مستغلات در مرحله گمانه‌زنی است. با این حال، پتانسیل برای املاک و مستغلات مجازی در metaverse می‌تواند عمیقاً رشد کند زیرا متاورس به یک اقتصاد کاملاً کاربردی تبدیل می‌شود. محبوبیت املاک مجازی در چند وقت اخیر با فروش دارایی های دیجیتال با قیمت های هنگفت افزایش یافته است.

دیسنترالند

بهترین مثال برای شناسایی کاربردهای متاورس در املاک مجازی Decentraland است. اخیراً یک پچ از ملک مجازی در Decentraland به قیمت 2.4 میلیون دلار به حراج گذاشته شد. رقیب دسنترالند یعنی سندباکس نیز با دستیابی به حدود 4.3 میلیون دلار برای یک قطعه املاک مجازی، نقطه عطف دیگری را رقم زد.

دیسنترالند
دیسنترالند

با این حال، این پلتفرم بدون شک یکی از بهترین نمونه ها برای درک پتانسیل واقعی متاورس است. دی سنترالند، بسیار شبیه به سایر جهان های مجازی، به کاربران اجازه می دهد تا قطعات زمین را خرید و فروش کنند. کاربران در در آن می توانند قطعات زمین مجازی خود را خریداری کنند و چالش ها و تجربیات جدید ایجاد کنند. علاوه بر این، کاربران همچنین می‌توانند در رویدادهای مختلف آن شرکت کنند تا جوایز را ببرند.

SuperWorld

یکی دیگر از نمونه های امیدوارکننده متاورس برای املاک مجازی، SuperWorld است. این یک دنیای مجازی است که تمام اصول Metaverse را دنبال می کند. کاربران می توانند قطعات مختلف زمین مجازی را خریداری، بفروشند یا جمع آوری کنند. این پلتفرم دارای حدود 64.8 میلیارد بسته منحصر به فرد املاک مجازی با بسیاری از مقاصد قابل توجه مانند برج ایفل، کوه راشمور و تاج محل عرضه می کند. مالکیت املاک و مستغلات مجازی در پلتفرم‌های متاورسی مانند Decentraland و SuperWorld به شرکت‌کنندگان این حق را می‌دهد که در این پلتفرم سهام داشته باشند. در نتیجه، این فناوری می تواند چشم اندازهای مناسبی برای به اشتراک گذاشتن درآمد حاصل از فعالیت انجام شده در املاک مجازی در اختیار شما بگذارد.

5. برندهای بزرگ و متاورس

بسیاری از نمونه های متاورسی مانند Decentraland ،The Sandbox، Second Life و Fortnite حول بخش بازی می چرخند. در مورد برندهای رایج چطور؟ آیا آنها به حضور در این حوزه علاقه ای ندارند؟ همانطور که مشخص است، بسیاری از مارک های محبوب در حال حاضر تحقیقات و تست های خود را در این زمینه آغاز کرده اند. به عنوان مثال، فیس بوک به طور فعال از تغییر نام خود به متا در اکتبر 2021 حمایت کرده است. علاوه بر این، نمونه های محبوب دیگری مانند دیزنی، هیوندای، گوچی و نایک نیز وجود دارد. همه این برندها پتانسیل ارزش تجاری در متاورس را شناسایی کرده اند.

Balenciaga با بنیانگذاران Fortnite، Epic Games، برای ارائه پوسته‌های مد روز روی بازی، وارد همکاری شده است. علاوه بر این، این برند همچنین مجموعه منحصر به فرد خود از لوازم جانبی و یک مرکز درون بازی متناسب با موضوع Balenciaga را راه اندازی کرد. یکی دیگر از برندهای محبوب مد، نایک، نیز با خرید یک استودیوی خالق NFT، RTFKT، ورود خود را به دنیای متاورس نشان داد. این خرید مکمل برنامه‌های جدید نایک است که برای تولید و فروش پوشاک، لوازم جانبی و کفش‌های مجازی برند نایک طراحی شده است.

خلاصه مقاله

نکات برجسته از نمونه‌های متاورسی برتر نشان می‌دهد که جهان در واقع چگونه برای آن آماده می‌شود. مثال های عملی متاورس در دنیای واقعی ثابت می کند که این مفهوم می تواند از کاغذ به موارد استفاده واقعی حرکت کند. وعده یک محیط مجازی مشترک و پایدار، پایه محکمی برای آینده آن ارائه نمی دهد. از سوی دیگر، ارزیابی نمونه‌های مختلف دنیای واقعی فرصت‌های زیادی را برای اجرای عملی متاورس ارائه می‌دهد. یک جهان مجازی کاملاً عملیاتی که همه فضاهای دیجیتال را در بر می گیرد ممکن است در حال حاضر از واقعیت دور باشد. با این حال، نمونه‌های نوظهور در کنار برندهای برتری که وارد فضای متاورس می‌شوند، آینده درخشانی را برای آن ارائه می‌کنند.

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
رمزینو

رمزینو

مرجع آموزش های رایگان ارز دیجیتال و بلاک چین

بیشتر بخوانید